Hava araçları kablosuz intercom ICS sistemi

Hava Araçları Kablosuz (wireless) intercom Sistemi Wijac

kablosuz intercom ICS adaptörü
Bilindiği üzere hali hazırda helikopterlerde kullanılan interkom sistemi malzeme ve personel yüklemesi ile uçuş öncesi ve sonrası kontrollerde helikopter mürettebatının gerek helikopter içerisindeki gerekse helikopter dışındaki birbiriyle ses haberleşmesini kablo üzerinden sağlamaktadır. Özellikle uçuş öncesi ve uçuş sonrası kontroller esnasında helikopter dışında bulunan helikopter makinistinin helikopter içinde bulunan pilotla olan ses haberleşmesi uzun bir kablo vasıtasıyla yapıldığından dolayı beraberinde bazı kısıtlamalar da getirmektedir.
Günümüzde kullanılmaya başlanan ve hava aracının mevcut interkom sistemine bağlanarak kullanılan kablosuz cihazlar yardımıyla;
• Kargo yüklemesinde,
• Hava aracının bakımında,
• Motorların çalıştırılması işleminde,
• Yakıt doldurması ve boşaltılması işlemlerinde,
• Uçuş öncesi ve uçuş sonrası kontrollerde kablolu interkom sisteminden kaynaklanan haberleşme kısıtlamalarını ortadan kaldırmakta ve tüm mürettebat için hatasız hands-free haberleşme imkanı sağlanarak bu işlemler emniyetli ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Şirketimiz, hava araçlarındaki mevcut interkom sistemine bağlanarak mürettebat arasında kablosuz haberleşmeyi sağlayan Wijac ürününün imalatçısı Kanada’da yerleşik Jupiter Avionics firmasının Türkiye temsilcisidir.
Bu ürün Hava aracı ICS intercom sistemlerine bağlanan pilot ve teknisyenin kullandığı kulaklık (Headset) ları kablosuz (wireless) olarak çalışır hale dönüştüren iki parçalı bir sistem olup zor şartlarda çalışan askeri ve sivil helikopterlerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiştir. Dayanıklı bir yapıda uzun mesafeli haberleşme imkanı sunarak hava aracı dışındaki mürettebatın mevcut interkom sisteminin bir elemanı gibi entegre olmasını ve böylelikle durumsal farkındalığın ve emniyetin arttırılmasını sağlamaktadır.

kablosuz wireless ICS intercom sistemi adaptör

Comments are closed.